Trendy v oblasti bytových dekorácií pre rok 2020

Pri kúpe nového domu si jeho interiér často zariadime v ucelenom štýle, ktorý nás zo všetkých ponúkaných osloví najväčšmi. Avšak s príchodom novej sezóny sa na trhu objavia vždy nové a nové dekorácie a to nás neskutočne láka všetky ich nakúpiť. Náš domov tak často pod silným marketingovým nátlakom len naďalej vylepšujeme miesto toho, aby sme ho úplne zmenili.

Je možné konštatovať, že zatiaľ čo trendy sa rôzne menia a vyvíjajú, každý z nich má svoj špecifický ráz. Niektoré sa na popredných priečkach v obľúbenosti objavujú roky, niektoré na nich zasa zotrvajú sotva jednu sezónu. Dokonalým príkladom „trvanlivého" štýlu je napr. škandinávsky štýl. Aj napriek tomu, že už je pomerne stálou súčasťou všetkých časopisov o dizajne, stále nás dokáže prekvapiť a očariť.

Vo všeobecnosti je však možné tvrdiť, že to čo nás ovplyvňuje nie sú len štýly, ale taktiež aj farby, ktoré sa často stávajú ústrednými determinantami pri zariaďovaní interiéru (a to najmä v súčasnosti za prítomnosti pôsobenia každoročného vyhlasovania „Farby roka"). 

Trendy v oblasti dekorácií pre rok 2020

Neexistuje spôsob, ktorým by sme sa mohli dekoračným trendom vyhnúť. Nezáleží totižto na tom, či tieto trendy úpenlivo sledujeme, alebo nimi vôbec nie sme ovplyvnení - všetko, čo je v tejto oblasti dizajnu vytvorené (počnúc farbami stien až po nábytok) je v skutočnosti vždy inšpirované jedným z množstva svetových dekoračných trendov.

Trendy pre rok 2020 

Trend č. 1 - Abstraktná energia 

Nesmierne zaujímavý a povznášajúci dizajn, ktorý je inšpirovaný umeleckými dielami abstraktných expresionistov. Vďaka odvážnej geometrii, autentickým náčrtom a hravým farebným blokom je tak zrejmé, že podstatou dizajnu je vyjadrenie osobnosti a vyvolanie emócií, či správnej povznesenej nálady. Hravý a nenútený štýl je pritom zvýraznený jasnými pútavými farbami, v ktorých sú vyrobené aj časti nábytku a namaľované kresby na stenách. Tento trend tak ponúka obrovskú príležitosť vyhrať sa s farbami na maximum. Preto sa nebojte odvážnych kombinácií. 

Nová sezónna kolekcia od značiek Debenhams; West Elm; Habitat; Furniture Village.

Popis obrázku: Nová sezónna kolekcia od značiek Debenhams; West Elm; Habitat; Furniture Village.

Tento štýl je možné naozaj využiť pri zariaďovaní akejkoľvek izby. Nezabúdajte ale na to, že najlepšie vynikne na vankúšoch, obliečkach na prikrývky, kobercoch a tapetách. 

Marks & Spencer

Trend č. 2 - Štruktúrovaná jednoduchosť 

Vyvinutý zo škandinávskeho štýlu - tento trend je jednoducho dokonalý. Jeho cieľom je vytvoriť pokojné a pohodlné prostredie pre maximálny relax. Z interiérov, kde je aplikovaný, sú tak vďaka nemu bezpečné miesta, ktoré doslova pozývajú človeka k tomu, aby sa naplno oddal oddychu a regenerácii. Neutrálne farby sú príjemne teplé a preto sa nimi zároveň vytvára dojem povznášajúceho miesta, ktoré ponúka dokonalý únik z reality. Nebojte sa preto vymeniť odvážne a jasné farby za jemné a neutrálne tóny, doplnené o staršie, ale zrenovované kusy nábytku.

Nakoľko je tento štýl navyše aj zástancom premyslenejších rozhodnutí - je možné tvrdiť, že vychádza z trendu uvedomovania si potreby udržateľnosti. Je tak vhodný do akéhokoľvek prostredia, či už ide o jednoduchú vidiecku kuchyňu, alebo modernú kúpeľňu. Zvyčajne ho však možno nájsť v obývacej izbe alebo spálni, pričom je pre oku lahodiaci kontrast skombinovaný s farbou tmavšieho odtieňa. 

(Kolekcia pre novú sezónu od značiek John Lewis & Partners; Maison du Monde; Debenhams; Swoon.)

Pokiaľ teda obľubujete jednoduchý tlmený štýl a neokázalé kúsky, no túžite po domove, ktorý bude pôsobiť upokojujúco a pohodlne - tento štýl je jednoznačne pre vás. Zvoliť si ho ale taktiež možno v prípade, že ste fanúšikom ručne vyrábaných umeleckých kúskov a doplnkov vo výrazných farbách, ktoré slúžia pre doplnenie kontrastu izby v jemných, prírodných tónoch.

Pri zariaďovaní interiéru ale taktiež nezabúdajte na to, že aj kontrastné farby tohto štýlu by mali disponovať istou jemnosťou. Výborným príkladom pre takéto naoko protichodné slovné spojenie je nová luxusná farba roka 2020, s označením Tichý úsvit. 

Farba roka 2020 - tzv. Tichý úsvit.

Trend č. 3 - Dokonalé pohodlie 

Vezmite všetky pohodlné vankúše, hodvábne látky, úplety a umelé kožušiny a naaranžujte ich do priestoru tak, aby ste z neho okamžite vytvorili príjemné prostredie. Tento trend vás tak bude príjemne sprevádzať počas celého zimného obdobia - pričom vďaka istej ľahkosti, ktorá je v ňom ukrytá, bude váš domov pôsobiť príťažlivo aj počas skorej jari.

V prípade tohto štýlu je dôraz kladený na prírodné odtiene, ktoré sú považované za jeho neodmysliteľnú súčasť. Vyskúšajte preto kombináciu studenej modrej a sivej farby, ktoré spojíte s prvkami jemných ružových alebo hnedých odtieňov a výsledok vás zaručene poteší. Táto organická farebná paleta sa pritom môže doplniť aj tlmenou alebo machovou zelenou, ktoré sa do neutrálnej schémy dajú veľmi ľahko zapracovať. 

Kolekcia pre novú sezónu od značiek Murmur; Bloomingville; Maison du Monde; Debenhams.

Tento štýl pôsobí naozaj vynikajúco v kombinácii s parketovými podlahami, odkrytými trámami, pohodlným nábytkom a mohutnými stolmi.

Trend č. 4 - Príťažlivý pôvab 

Nesmierne výrazný, sebavedomý a prudko elegantný štýl, ktorý v sebe spája mix sofistikovanej elegancie z tridsiatych rokov a bohatstvo rokov sedemdesiatych. Tvarovo elegantný nábytok so zaoblenými krivkami je v tomto prípade stredobodom pozornosti. Vynikajúcim nápadom pre ideálny interiér v tomto štýle je zakomponovať do neho aj stoličky s vrúbkovanými operadlami a mäkkými hranami.

Pre správnu aplikáciu tohto štýlu si pri maľovaní stien vyberte jednoznačne výrazné farby, ako napr. kráľovskú modrú alebo rubínovú, skombinovanú s teplejšími tónmi okrovej, ružovej a bronzovej farby. Dôležitou čerešničkou na torte je kovový prvok v interiéri, ktorý možno dosiahnuť či už zlatými odleskami, leštenou meďou, brúsenou mosadzou, alebo bronzom.

Nová sezónna kolekcia od značiek Very; Heal’s; Habitat; Swoon.

Tento štýl je možné aplikovať v akejkoľvek izbe, v ktorej nebudete váhať ukázať svoju odvážnu stránku výraznými farbami a nezvyčajnými doplnkami, ako napr. okúzľujúcim koktailovým vozíkom v obývacej izbe, extravagantnou tapetou v jedálni, či dôraznou stoličkou v spálni.

Sedačka značky Marks & Spencer

Náš tip: Nebojte sa plyšových sedačiek a s párom koktailových stoličiek spoločne nimi ukotvite tento odvážny štýl aj vo vašej obývacej izbe. Nezabudnite pritom na akcenty zlata a mosadze zakomponované či už na nábytku, osvetlení alebo vankúšoch.  

Trend č.5 - Vplyv japonského umenia 

Vplyv umenia tejto ázijskej krajiny možno pozorovať už viacero sezón. Počas nasledujúcej jesene a zimy ale naozaj vynikne. Dá sa totižto konštatovať, že s bohatými hodvábnymi textúrami, elegantnými vtáčími motívmi, štylizovanými orientálnymi výtlačkami a štruktúrovanými tvarmi nábytku sa v súčasnosti rozpútalo hotové šialenstvo. Novodobý trend, ktorý spája štýlový japonský minimalizmus a rustikálnu škandinávsku jednoduchosť sa nazýva Japandi - a už teraz je nesmierne populárny. Pokiaľ ste teda milovníkom jemných línií a tlmených farieb, určite sa fanúšikom tohto trendu stanete aj vy. 

Nová sezónna kolekcia od značiek Sainsbury's; Habitat; Debenhams; French Connection.

Farby tohto štýlu sú jednoznačne jemné a tlmené. Využiť je preto možné bledomodrú, tlmenú zelenú, svetlosivú a svetloružovú farbu s akcentami bohatších odtieňov, ako napr. modrozelenej, tmavomodrej, hrdzavej, smaragdovej a čiernej farby. 

Ponuka značky H&M

Kombinujúc elementy škandinávskeho hygge a japonskej teórie „wabi-sabi" - tento hybridný štýl ponúka minimalizmus v jeho najväčšej kráse. Výborným doplnkom interiéru zariadeného v tomto štýle sú napr. aj bambusové lampy, ktoré mu pridajú jemné a typicky tlmené svetlo, ktoré váš domov jednoznačne zútulní. 

Pokračujúce trendy z roku 2019 

Je možné konštatovať, že tohtoročné trendy budú pre moderné interiéry roku 2020 stále pomerne aktuálne. Všetky ich elementy je totižto veľmi jednoduché zapracovať do budúcoročných štýlov. 

Trend č. 1 - Škandinávske útočisko 

Tento trend je vo všeobecnosti jedným z najobľúbenejších, nakoľko z vášho interiéru vytvorí nesmierne štýlové prostredie. Neutrálne farby v spojení s vlnou, ovčou kožou, prútím, hrnčiarskymi výrobkami a drevom vo farbe popola tvoria jednoducho neprekonateľnú kombináciu. 

Trend č. 2 - Vplyv retro štýlu

Nostalgický trend, ktorý napodobňuje interiéry a dizajnérske návrhy z polovice minulého storočia, je priam neodolateľný. Vo svete je známy svojimi čistými líniami a jednoduchými, ale štýlovými prvkami v typických retro farbách, akými je napr. horčicová, žltohnedá, či tmavozelená. Príznačná pre tento štýl je aj aksamietová farba, v spojení s drevom a brúsenou kožou.

Trend č. 3 - Jemné tropické vzory 

Tento povznášajúci trend je zrejmou oslavou prírody. Botanické vzory sú prezentované v jemných odtieňoch, pričom sú zmiernené klasickou farebnou paletou daného štýlu s odtieňmi listovej zelenej, horčicovej, jemnej ružovej a slabomodrej. Palmové vzory sú kľúčovým konceptom - pričom v tomto prípade naozaj nezáleží, v akej podobe ich v interiéri bude možné nájsť.

Trend č. 4 - Globálna podstata 

V tomto prípade ide o trend, ktorý je rozmanitou oslavou celosvetovo inšpirovaných vzorov. Ich bohatosť, spoločne s drsnými textúrami, symbolizujú autentický, ručne vyrábaný štýl tohto kočovného trendu. Kľúčovými farbami sú tehlovočervená, ale aj tmavá a korenistá červená. Dôležitými prvkami sú pritom kameň, tkané textílie a laná.

Trend č. 5 - Rafinovaný pôvab 

Tento štýl prezentuje menej lesklý a sofistikovanejší pôvab interiéru. Luxusné materiály, akými je napr. cín, mramor a zamat, sa v tomto dizajnérskom štýle krásne kombinujú a vytvárajú jemné dekoratívne detaily. Lemovanie (či už na tienidlách, alebo nástenných závesoch) je pritom nevyhnutnosťou. Kľúčovými farbami je nepochybne ponurá ružová a cínová, pričom pri výbere materiálu uprednostnite jednoznačne zamat, mramor, mosadz a tmavé sklo. 

20 optických trikov na zväčšenie malej obývacej iz...
8 šikovných tipov na to, ako si zariadiť dom v rus...

Related Posts

 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.elgauco.sk/

Predajňa v CITY PARKU

Exkluzívna predajňa sedacích súprav EL GAUČO sa nachádza priamo v obchodnej pasáži CITY PARK v Trnave. Na ploche 800 m2 ponúka viac ako 40 typov vystavených sedačiek, aby ste sa o ich kvalitách mohli presvedčiť ešte pred samotnou kúpou. EL GAUČO sa zameriava i na rozšírený sortiment exkluzívneho nábytku - stoly, stolíky, stoličky.

pre1pre4
logo 2

800 m2

predajnej plochy v CITY PARKU

viac ako 40

vystavených sedacích súprav v predajni

viac ako 450

predajných položiek ponúkaných z nášho sortimentu

city park

Copyright El GAUČO s.r.o. 2017, web a seo: fg Ateliér